1 głos

rejestr VATowców (https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka) sugestia Nowe

kolejny (po CRBR) pominięty przez rozwiązania Currendy (i chyba też inne firmy "nakładkowe") rejestr danych - dla użytkownika bardzo prosty w obsłudze (wystarczy wpisać NIP i dać "wyszukaj", a potem u dołu można pobrać wygenerowanego w ten sposób PDFa (niestety jest on obrazkiem, nie zOCRowanym).

Nie wiem czy jest do tego API (pewnie nie), ale jeżeli odp. jest pozytywna albo negatywna z podaną podstawą prawną wykreślenia, może dałoby się "drukować"/zapisywać samą stronę WWW do PDFa (tam dane są zOCRowane i odp. ma stałe wiersze/kolumny) i stamtąd pobierać dane do analizy...

A potem pozostaje standardowy import PDFa do bazy danych albo pobranie w formie notatki informacji negatywnej wraz z identyfikatorem zapytania, jeżeli podmiot w ogóle nie figuruje w rejestrze VAT.

Nie wiem, czy jest do tego API, ale skoro da się "zaklikać" ePUAP czy CBDKW, to ten prosty formularz też na pewno by się dało - a korzyści spore, bo to chyba najbardziej realne źródło danych o tym, czy działalność gosp. dłużnika (os. fiz./os. pr.) jest jeszcze aktualna tzn. czy nadal jest prowadzona i dłużnik jest płatnikiem VATu.

Mogę pokazać przykłady, bo sam to importuję "ręcznie" w niemal każdej sprawie, gdzie mam wiedzę o działalności (np. z odp. z ZUS) lub NIP dłużnika.

komorniknaslasku.pl 2023-09-26 07:48
Kto głosował: + 1 anonim

Dodaj komentarz